מהרוח אל החומר – תלוי על מאזניים

בפרק הקודם של מ"החומר אל הרוח" הגיעה על עבדיכם הנאמן הצעה שאי אפשר לסרב לה.

הוא הקשיב לה קשב רב, אז כיתת את דרכו אל ביתו הקט, ישב על מיטתו, שקל רוח מול חומר, והתעבות משונה של כבדות עמדה לה בתוכו וסירבה לעזוב.

אז הוא חשב על הרוח.

מה הוא זה שאנחנו קוראים לו רוח? שאל את עצמו. והביט על חייו, עיתונאי בינוני בעיתון כושל (מעריב) שרודף אחרי סיפורים אפויים למחצה, מחממם במיקרוגל ומגיש לקוראים העייפים. לועס ושוב לועס סיפורים שנלעסו עד עפר, ומחפש את אותה הזוית השונה, ותלי תילים של פוליטיקה מסאבים את דרכו אל האושר.
הוא יושב לו בשולחנו אי שם בעיתון, ורואה אנשים עוברים אותו ובשורה לא בשורה בפיהם, וסיפורים נכתבים זה אחר זה, והכל עובר מעליו והוא רוצה לקחת בו חלק אבל לא יכול.
אז הוא חשב על האוניברסיטה שלו, שכל כך אהב. הפרופסור שאיתו עבד, הוא בטח יהיה מאוכזב כשאעזוב לטובת עולם החומר, אמר לעצמו. והביט במערכת שכבר הכין לתואר הקרב. השיעורים, הישיבה בדשא, הוא יתגעגע לכל אלו.

אחר כך הוא חשב על החומר.


ודמיין איך יראו חייו החדשים שם בעזריאלי. דמיין את כל האנשים מתקבצים להם ליד המעליות. את החליפות, את השמש ששוקעת מבעד לחלון ושיחות החולין בתור אל הקפה. הוא חשב על המילה הצלחה, וניסה לברר מה היא אומרת בשבילו. אז נזכר על מה חלם כשהיה ילד, והרגיש את ההתעבות הזאת, המשונה, תופסת לה נפח בתוכו, ותשובה אין.

מי יכול להכריע בשאלה כזאת, רוח מול חומר. שהרי חיי הרוח אינם באמת רוח, אלא מרדף אחרי חומר מטאפורי בתוך רוח. וחיי החומר, חיי חומר הם, ומלאים בשעות משרד ומיזוג אוויר, ודוחות ולוחות זמנים שאי אפשר להפר, ויעדים, חיים קשים.
אז עבדכם הנאמן היה אובד עצות לחלוטין, ונשכב על מיטתו והרגיש את ההתעבות עולה לה במעלה הגוף. אלוהים יודע מה יעשה.

תגובה אחת

מתויק תחת מהחומר אל הרוח

תגובה אחת ל-“מהרוח אל החומר – תלוי על מאזניים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s